6 روش مهم تشخیص فروشگاه های فیک اینستاگرام

چگونه به پیج اینستاگرامی اعتماد کنیم

6 روش مهم تشخیص فروشگاه های فیک اینستاگرام

چگونه به پیج اینستاگرامی اعتماد کنیم ؟

6 روش تشخیص فیک بودن فروشگاه های اینستاگرامی

آیا می خواهید از یک پیج فروشگاهی در اینستاگرام خرید کنید ولی هنوز از اینکه فیک و کلاهبرداری باشد می ترسید ؟! تیم فروشگاه اینترنتی لباس خواب دات کام در این مقاله 6 نکته مهم به شما گوشزد خواهد کرد که با رعایت آن ها میتوانید به راحتی و با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهید.

طبیعتا برای مطمئن شدن از معتبر بودن فروشگاه هایی که وب سایت ندارند کار سخت تری را پیش رو داریم ( چون سایت ها برای اعتبار و فعالیت خود حتما باید مجوز ها و نماد ها را دریافت کنند ) اما این امر هم با کمی تحقیق و درایت ممکن خواهد شد پس همراه ما باشید .

1 – قدمت فروشگاه مورد نظر

اگر فروشگاهی که قصد خرید از آن را داریم مدت زیادی از زمان تاسیس آن میگذرد میتوان به آن فروشگاه اعتماد کرد ، چون اگر آن فروشگاه واقعی نباشد و تخلف و کلاهبرداری داشته باشد مدت زیادی دوام نمی آورد و یا توسط پلیس فتا با توجه به شکایات و گزارشات مردمی حذف میگردد و تحت پیگیری مراجع قانونی قرار میگیرد .

اما چگونه قدمت فروشگاه را بفهمیم ؟

هر چه فروشگاه قدیمی تر باشد تعداد پست های بیشتری دارد ، پس تعداد پست ها مهم است . به اولین پست فروشگاه مراجعه کنید و تاریخ آن را چک کنید و از قسمت منوی سه نقطه بالای صفحه گزینه About This Account را بزنید و تاریخ تاسیس پیج را بررسی کنید . همچنین از مسئول فروشگاه درخواست کنید فیش های واریزی فروشگاه را به شما نشان دهد و تاریخ آن ها را نیز چک کنید .

2 – کامنت های پیج و فیک نبودن فالوور ها

اگر مشاهده کردید که پست های فروشگاه کامنتی ندارد به واقعی بودن فروشگاه شک کنید چون معمولا کلاهبرداران برای مخفی کردن کار خود و برملا نشدن حقیقت و شکایات مشتریان نظرات دیگران را پاک میکنند و یا بطور کامل نظرات را به حالت بسته می گذارند . همچنین میزان رضایت دیگران را می توانید از کامنت ها متوجه شوید . تعداد فالوور های یک پیج نسبت به تعداد لایک کنندگان و تعامل آن ها باید متناسب باشد و اگر پیجی 10 هزار فالوور داشته باشد ولی 50 تا لایک داشته باشد بی تردید کاملا فیک و تقلبی می باشد و بهتر است اعتماد نکنید .

3 – دقت به ویدیو و تصاویر اجناس

اگر تمام محصولات موجود در فروشگاه تکراری است و یا در فروشگاه های دیگر آن ها را میتوان یافت احتمالا فروشگاه مورد نظرتان قلابی از آب در آمده است . برای اینکه اطمینان پیدا کنید حتما عکس خود محصول را از مسئول فروش طلب کنید . در مقابل اگر فروشگاهی عکس و کلیپ های اختصاصی و با کیفیت همراه مشخصات کالا را قرار می دهد بدانید بصورت حرفه ای فعالیت می کند و برای برای مشتری خود ارزش قائل است نه اینکه از ژورنال‌ ها یا تولید کنندگان مشابه خارجی کپی شده باشند .

4 – داشتن شماره تماس و مشخصات فروشنده

از مسئول فروشگاه شماره تماس بخواهید و حتی اگر هنوز اطمینان کامل ندارید تماس گرفته تا جزییات بیشتری نصیبتان شود . همچنین مشخص بودن لوکیشن و آدرس فروشگاه در پیج می تواند به شما اطمینان خاطر بیشتری دهد و راحت تر سفارش خود را پیگیری کنید .

5 – مشاهده لیست کد مرسوله های ارسالی انبوه

حتما به لیست کد های رهگیری مرسولات پستی که فروشنده در پیج خود قرار می دهد نگاه بیندازید که نام فرسنده با نام فروشنده همان فروشگاه یکی باشد و یا اسم فرشوگاه درج شده باشد و برای پیگیری بیشتر می توانید یکی از کد مرسوله ها را در سایت پست مرکزی به نشانی newtracking.post.ir وارد کنید تا از صحت اطلاعات مطمئن شوید .

6 – سیستم پرداخت درب منزل

داشتن سیستم پرداخت هزینه درب منزل می تواند به شما در خرید راحت و با اطمینان کمک کند و قبل از ثبت سفارش از فروشنده در این رابطه سوال کنید . در این نوع از سفارش ، شما هزینه پست را بصورت بیعانه پرداخت می کنید و هزینه کالا را درب منزل به پستچی پرداخت می کنید .